Wykładziny w przedszkolach i szkołach

Wykładzina jest niezbędna w miejscach, w których bawią się i uczą dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym. Aby spełniała swoje zadanie, musi być trwała, solidna i odporna na uszkodzenia.

O określonych parametrach

W przedszkolach i szkołach występuje duże natężenie ruchu, dlatego należy stosować w nich wykładziny o określonych parametrach wytrzymałościowych. Powinna być zatem twarda, elastyczna i wykazywać odporność na ścieranie. Do sal lekcyjnych zaleca się antystatyczne wykładziny ze względu na znajdujący się w nich sprzęt komputerowy. Wszystkie pomieszczenia szkolne czy przedszkolne są narażone na intensywne użytkowanie, dlatego ważne jest, aby wykładzina spełniała wszystkie parametry i była stricte przystosowana do takich miejsc. Szczególnie zwraca się uwagę na bezpieczeństwo, antypoślizgowość i wytrzymałość, ale również i na estetykę. Ważne, aby podłoga służyła przez lata i nie wymagała wymiany w szybkim czasie.

Które wykładziny są zalecane?

Coraz częściej stosuje się wykładziny ze sztucznego materiału w budynkach publicznych, takich jak szkoła czy przedszkole, ponieważ łatwiej je utrzymać w czystości. Z tego praktycznego względu niektórzy polecają wykładziny wzmocnione poliuretanem. Przemawia za tym również czynnik finansowy – czyszczenie takiej wykładziny jest po prostu tańsze. Wielu parkieciarzy zaleca jednolite wykładziny do przedszkoli i szkół, których grubość całkowita jest jednocześnie grubością warstwy ścieralnej. Tego typu podłoga zachowuje swój estetyczny wygląd bez znacznych ubytków w całej strukturze, a ponadto jest bardzo wytrzymała na wszelkie uszkodzenia, a głównie ścieranie.

Montaż wykładzin obiektowych Warszawa

W obiektach szkolnych i przedszkolnych należy stosować wykładziny, które spełniają określone wymogi ze względu na bezpieczeństwo, ale i dla zachowania jak najdłuższej ich estetyki. Na terenie województwa mazowieckiego nasza firma zajmuje się montażem wykładzin obiektowych. Warto zapoznać się z naszą ofertą i przejrzeć nasze dotychczasowe realizacje.