Podejmujemy się układania podłóg drewnianych i wykonujemy naszą pracę profesjonalnie. Przeprowadzamy montaż parkietów na bazie tradycyjnych desek z litego drewna zwanych deszczułkami lub klepkami. Posiadamy również panele drewniane warstwowe. Chętnie pomagamy w doborze właściwych rozwiązań – zarówno pod kątem parametrów, jak i wyglądu.

 

Przygotowanie do montażu

Przed przystąpieniem do właściwego montażu podejmujemy się dokładnego obliczenia całkowitej powierzchni podłogi. Uwzględniamy przy tym od 5 do 10% materiału, który będą stanowiły ścinki. Sprawdzamy podłoże, na którym przeprowadzimy montaż parkietu. Powinno być czyste, pozbawione śladów gipsu, pęknięć, dylatacji skurczowych – warto także usunąć wykładziny znajdujące się na powierzchni i usunąć pozostałości kleju.

 

Układanie podłogi

Właściwy montaż parkietów rozpoczynamy od rozpakowania kilku paczek desek. To ważne, aby wybrać deski z różnych opakowań, gdyż z uwagi na wykorzystanie naturalnego surowca mogą nieznacznie różnić się odcieniem. Przy wymieszaniu materiałów z różnych paczek można ograniczyć ryzyko widoczności tych różnic tonacji. Po rozpakowaniu sprawdzamy także poszczególne produkty pod kątem występowania wad produkcyjny. Jeżeli takie nie występują możemy przystąpić do układania.

Najpopularniejszym sposobem ułożenia klepek jest klejenie z wykorzystaniem odpowiedniego rodzaju kleju. Pamiętamy przy tym o pozostawieniu przy ścianach i wszystkich stykach z pionowymi przeszkodami bądź innymi posadzkami szczeliny dylatacyjnej o szerokości 10-15 mm. Naturalne drewno może bowiem ulec kurczeniu i rozszerzaniu się. Podejmujemy się także montażu na tzw. ślepej podłodze z desek lub płyt drewnopochodnych poprzez przykręcanie lub przybijanie.