Jak wybrać wykładzinę do hotelu?

Wykładziny pokrywają znaczną część podłóg w każdym hotelu. Można je znaleźć w pokojach, restauracji, salach konferencyjnych, lobby i na korytarzach. Dlatego tak ważny jest właściwy wybór. Często zdarza się jednak, że inwestorzy oszczędzają na zakupie wykładzin hotelowych lub nie przykładają się dostatecznie do tego wyboru. Takie błędy pociągają za sobą później niemałe koszty. Na szczęście oferta sklepów internetowych i stacjonarnych jest na tyle szeroka, że każdy może wybrać wykładzinę hotelową do swojego obiektu. Jak zatem to zrobić?

W większości hoteli znajdują się wykładziny poliamidowe, rzadziej wełniane. Te ostatnie można znaleźć w hotelach wysokiej klasy. Obiekty te mogą sobie bowiem pozwolić na częstszą wymianę wykładzin.

Wysokiej jakości wykładziny poliamidowe są sprężyste, puszyste oraz odporne na penetrację i ugniatanie. Średnio tego typu wykładzina hotelowa może być użytkowana przez 7-12 lat. Niezbędne jest jej codzienne odkurzanie odkurzaczami, i pranie raz na kwartał.

 

Jakie wykładziny hotelowe do których pomieszczeń?

 

Pokój to najważniejsze pomieszczenie dla potencjalnego gościa hotelowego. Tutaj wykładzina musi być nie tylko łatwa w utrzymaniu w czystości, ale także miła pod stopami, miękka i przyjemna w dotyku. Czym wyższej klasy jest obiekt, tym wyższa powinna być gramatura wykładziny.

Wykładzina na korytarzu musi być trwała i łatwa w czyszczeniu. Ważne jest również to, by dobrze tłumiła kroki.

W Sali konferencyjnej komfort chodzenia i tłumienie kroków to kwestie drugoplanowe. Wykładzina w tego typu pomieszczeniach musi przede wszystkim być łatwa w czyszczeniu. Ważne jest, by była odporna na plamy i zabrudzenia pochodzące z napojów i przekąsek. Musi także dobrze tłumić dźwięki, by każde przesunięcie krzesła lub przejście po Sali nie generowało nadmiernego hałasu.

Bardzo reprezentacyjnym miejscem w hotelu jest recepcja i lobby. Tutaj wykładzina nie tylko musi się dobrze prezentować, ale także być łatwa w czyszczeniu. Ważne parametry to zatem trwałość, funkcjonalność i odporność na zabrudzenia.

Szczególnie narażona na zabrudzenia jest również wykładzina hotelowa w restauracji. Sprawia to, że wielu inwestorów rezygnuje z niej na rzecz płytek ceramicznych. Jednak w tym przypadku wszelkie dźwięki są wówczas dobrze słyszalne, a nawet dokuczliwe dla gości.

 

Ważny jest nie tylko zakup, ale również montaż wykładzin hotelowych. Warto zlecić go firmie oferującej usługi parkieciarskie. Dzięki temu profesjonalnie zamontowane wykładziny będą dobrze prezentować się w każdym pomieszczeniu.