Deska barlinecka dobra dla zdrowia

Obecnie podłogi można pokrywać różnymi materiałami takimi jak drewno, kamień czy panele. To bardzo ważny wybór w każdym mieszkaniu, gdyż jego efekt zostanie z nami na całe lata. Sposób wykończenia podłogi nie jest bez znaczenia dla naszego zdrowia i komfortu. Deska barlinecka powstaje z najlepiej wyselekcjonowanego drewna, co wpływa pozytywnie na zdrowie i samopoczucie domowników, dlatego jest w ostatnich latach najchętniej wybieranym typem podłogi.

Bezpieczna dla alergików

Dla alergika najważniejsza jest łatwość w utrzymaniu czystości. Deska barlinecka sprawdzi się w tym wypadku idealnie. Nie będzie przyciągać kurzu ani roztoczy. Dodatkowo absorbuje wilgoć, co reguluje mikroklimat w mieszkaniu. Mówi się wtedy, że drewno oddycha. Można dzięki temu poczuć przyjemny i świeży zapach drewna. Deska barlinecka nie zawiera substancji toksycznych czy alergizujących. Pokryta jest bezpiecznymi lakierami lub olejami roślinnymi, które chronią drewno przed uszkodzeniami i ścieraniem. Jest niezwykle trwała i odporna w użytkowaniu, a zarazem bardzo zdrowa dla mieszkańców. Naturalne właściwości drewna są niezastąpione dla alergików i dzieci.

Ciepła podłoga

Zaletą deski barlineckiej jest naturalnie występująca izolacja termiczna. Powoduje to wrażenie przyjemnego ciepła w dotyku. To niezwykle miłe uczucie, szczególnie o poranku, gdy poruszamy się po domu na bosaka. Jest bardzo pożądanym materiałem w przedszkolach czy pokojach dziecięcych. Komfort użytkowania deski barlineckiej jest nieoceniony, a jego walory dekoracyjne nadają domowy i ciepły charakter każdemu wnętrzu. Ten naturalny surowiec łączy w sobie trzy podstawowe zalety: dba o zdrowie, a do tego jest praktyczny i estetyczny. Dużym plusem jest prosty i szybki montaż desek przy pomocy nowoczesnych złączy barclik. Tradycyjny sposób jest trochę trudniejszy, polega na klejeniu desek do podłoża. W obu wypadkach deskę można położyć na podłodze samodzielnie. Po zamontowaniu deska jest gotowa do eksploatacji, nie wymaga dodatkowej konserwacji.