Czym są płytki dywanowe? Gdzie można je stosować?

Czy kiedykolwiek, stąpając po podłodze w nowoczesnym biurowcu czy innym budynku użyteczności publicznej, zastanawiałeś się, z czego jest zrobiona? Okazuje się, że nie jest to zwykła wykładzina. Ze względu na specyfikę biurowych pomieszczeń, a także konieczność łatwego i szybkiego dostępu do różnego rodzaju gniazd zasilających lub sieciowych w czasie przeglądów lub awarii, na takich podłogach montuje się płytki dywanowe. Bez problemu można bowiem zdemontować ich dowolny fragment, a następnie, po usunięciu usterki, ponownie go założyć. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Płytki dywanowe, czyli co?

Mianem płytek dywanowych określa się fragmenty wykładziny na specjalnym podkładzie, który składa się z wielu warstw i materiałów. Płytki takie są bardzo trwałe, i doskonale pochłaniają dźwięki. Są także wyjątkowo estetyczne. Możemy tworzyć z nich skomplikowane wzory i zachwycać nimi naszych klientów.

System montażu

Montaż płytek dywanowych jest niezwykle prosty. Możliwe jest bowiem montowanie ich bezklejowo lub za pomocą płynu antypoślizgowego. W każdej chwili dowolną płytkę można demontować i ponownie montować.

Co więcej, łączenia w omawianego rodzaju płytkach bardzo trwałe. Włókna płytek zatopione zostały bowiem w sprasowanym PCW, wzmocnionym dodatkowo włóknem szklanym, co zapobiega uszkodzeniu runa. Czas użytkowania płytek dywanowych jest także nieporównywalnie dłuższy niż na przykład standardowej wykładziny dywanowej.

Zalety płytek dywanowych

Płytki dywanowe cieszą się niezwykłą popularnością ze względu na szereg zalet. Należy do nich pochłanianie i izolowanie dźwięków, zwiększony komfort chodzenia, a także możliwość ich zastosowania przy ogrzewaniu podłogowym. Są nie tylko łatwe w montażu, lecz także w przechowywaniu oraz transporcie. Firmy, które wybrały ten rodzaj płytek, chwalą sobie także możliwość ich układania etapami, bez konieczności wstrzymywania pracy biura czy wynoszenia mebli. Co niemniej ważne, demontaż płytek nie uszkadza posadzki.