Częstotliwość usług parkieciarskich

Podłoga jest, cóż… podstawą każdego domu. Warto więc zawsze wybierać taką, na której można polegać.  Ta inwestycja w przyszłość posłuży nam przez wiele lat. Drewno daje poczucie ciepła, przyjemnej atmosfery, a przede wszystkim jest ponadczasowe i uniwersalne dla każdego wnętrza. Usługi parkieciarskie dają nam możliwość utrzymania podłogi w idealnym stanie. Ich wybór jest zależny od stopnia użytkowania i zniszczenia parkietu.

Doświadczeni parkieciarze

Usługi parkieciarskie to nie tylko odnawianie parkietów, ale również jego układanie i montaż. Na rynku są dostępne cztery podstawowe wzory podłóg parkietowych: jodełka, drabinka, cegiełka i koszyczek. To, co wybierzemy zależy od tego, jaką estetykę wnętrz preferujemy. Doświadczeni parkieciarze wykonują indywidualne i nietypowe zlecenia. W większości posiadają własną stolarnię, gdzie przygotowują materiały na wymiar. Przed ułożeniem parkietu wykonują pomiar wilgotności i oceniają przydatność podłoża. Jeżeli już dokonaliśmy zakupu podłogi, bez najmniejszych problemów możemy ją samodzielnie zamontować. Wystarczy mieć czas, sprawność manualną i dobre chęci. Pamiętajmy tylko, że profesjonalne ułożenie podłogi daje gwarancję, że wszystko zostało wykonane w stu procentach poprawnie i podłoga na pewno posłuży nam przez wiele lat. Samemu łatwo jest popełnić błąd.

Konserwacja parkietu

Odpowiednia temperatura wnętrz i konserwacja parkietu wpływa na jego trwałość i estetykę. Jest to bardzo ważne, gdyż drewno dzięki nim może nam służyć latami. Codzienne czynności powinny skupiać się na odkurzaniu i zamiataniu. Piach powoduje zarysowania drewna. Pamiętajmy, że woda jest wrogiem parkietu i unikajmy jej jak ognia. Przez rożnego rodzaju zalania i nadmierne namaczanie podłogi podczas mycia mogą powstać pęknięcia lub rozstępy między klepkami. Okresowo powinniśmy odnawiać parkiet, szczególnie jak jest mocno eksploatowany. Wówczas możemy skorzystać z usług parkieciarskich jak cyklinowanie, lakierowanie, olejowanie bądź renowacja. Drewno będzie odświeżone i sprawi wrażenie dopiero co położonego, a my z przyjemnością będziemy chodzić po nowym parkiecie.